O nás

Kto sme

Čomu a komu sa venujeme

Pomáhame rodinám zmierňovať dopady corona krízy. Vytvárame S.O.S izbičky v rodinných domoch. Môžu sa tam na čas ubytovať ľudia, ktorí stratili kvôli corona opatreniam prácu i domov. V meste Gbely budujeme sklad hmotnej pomoci. Je možné privážať sem veci, ktoré je ľuďom ľúto vyhodiť a radi ich darujú s tým, že pomôžu a poslúžia ešte niekomu inému. Máme založený i transparentný účet na pomoc ľuďom v núdzi.
Zakladateľka Projektu "Predobro" Ilonka Damborská pokračuje v odkaze a práci svojho slávneho predka Jána Damborského.
Obrázok
Obrázok

Naša misia

Naším poslaním je pomáhať ľuďom, ktorí stratili zdravie, domov, prácu, rodičom samoživiteľom a všetkým ľuďom, ktorí nie sú v núdzi svojím zavinením. Bez ohľadu na vierovyznanie, rasu či politické zmýšľanie. Sme na misii pre vyčarenie úsmevu na ľudských tvárach.

Vízia

Našou víziou je vybudovanie komplexného centra pomoci. Zaškoliť koordinátorov pomoci pre každý okres, prostredníctvom ktorých budeme pomáhať ľuďom v núdzi na Slovensku. Chceme pomáhať rekvalifikáciou, prácou v chránených dielňach, budovaním vlastného bývania, podporou talentu detí či finančnou pomocou rodičom samoživiteľom.

Ciele

Naším cieľom je účinne pomáhať ľuďom v núdzi. Plánujeme zapojiť mladých do budovania vlastného samostatného bývania. Pripraviť chránencov na nové povolania v našom školiacom centre. Nechceme iba jedlo rozdávať, chceme naučiť ľudí v núdzi, ako si naň zarobiť. Chceme, aby si naši chránenci na svoje potreby zarobili v chránených dielňach.
Čo robíme?

Sme Slovenská organizácia pre pomoc ľuďom v núdzi

Našou víziou je vybudovanie komplexného centra pomoci pre všetky okresy. Zaškoliť koordinátorov pomoci pre každý okres, prostredníctvom ktorých budeme pomáhať ľuďom v núdzi na Slovensku. Chceme pomáhať rekvalifikáciou, prácou v chránených dielňach, budovaním vlastného bývania, podporou talentu detí, či finančnou pomocou rodičom samoživiteľom.

Pomáhame ľuďom pri strate zamestnania a bývania

Vytvárame S.O.S. izbičky kam sa na čas môžu ubytovať ľudia, ktorí stratili prácu i domov

Budujeme chránené dielne

Dieľnička bude slúžiť na vlastnú výrobu vecičiek pre pobavenie chránencov a potešenie dobrých ľudí

Budujeme vzdelávacie stredisko

V tomto centre by sme chceli pomôcť rekvalifikovať našich chránencov na žiadané profesie

Podporujeme rozvoj talentu u detí

Pomocou finančných darov budeme podporovať rozvíjanie talentu detí zo sociálne znevýhodnených rodín

Staňte sa koordinátorom pomoci